لوگو همراستا

تحقیق و پژوهش‌ها

استخراج ابری

هزینه‌های بالای زیرساخت و پیچیدگی‌‌های نگهداری از تجهیزات استخراج، راه‌اندازی فارم برای تعداد محدود دستگاه را بی‌معنی کرده است. می‌توان با ارائه سرویس ابری و فروش توان پردازشی به جذب سرمایه‌های خرد و گسترش تجارت فارم پرداخت و از طرفی سرمایه گذارن نیز بدون دغدغه‌های حاشیه‌ای به کسب درامد از این صنعت بپردازند.

آیکون استخراج ابری
ایکون توکن

توکن الکترونیک

با کمک زنجیره بلوک می‌توان توکن‌های الکترونیکی حاوی اعتبار تولید کرد و آن را به مشتریان و یا کارمندان مجموعه اعطا نمود. اعتبار این توکن‌ها می‌تواند در فرایندهای پرداخت درون شرکتی و یا حتی بین شرکتی استفاده شود.

زنجیره تأمین

مدیریت زنجیره تأمین به دلیل تعدد بازیگران، تنوع‌ اقلام و فرایندهای مالی، پیچیدگی‌های بسیاری دارد. با رشد زنجیره تأمین، امنیت و شفافیت نیز به مشکلات افزوده خواهد شد. این پیچیدگی‌ها با ورود فرایندهای مالی به این زنجیره دوچندان نیز شده و با توجه به تزریق نقدینگی در زنجیره‌های تامین از انتهای زنجیره و با فروش محصول نهایی، شرکت‌های ابتدایی این زنجیره‌ها معمولا با کمبود نقدینگی مواجهند. با کمک زنجیره‌بلوک میتوان زیرساختی فراهم آورد که با کمک قراردادهای هوشمند، علاوه بر مدیریت شفاف و امن مبادلات کالا و خدمات، مدیریت و تامین اعتبار را نیز کاملا شفاف و امن بر روی این بستر انجام داد.

ایکون زنجیر
آیکون پوز

دستگاه پرداخت بیت‌کوین

در همراستا دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین با استاندارد NDC و بصورت Passive و با کمک نرم‌افزار سمت سرور طراحی و پیاده‌سازی شده است.

کیف پول شخصی

استفاده از رمز‌ارزها به عنوان یکی از روش‌های پرداخت مزایای بسیاری در پی خواهد داشت. ترکیب سرویس پرداخت رمزارزی و سرویس‌های رایج بانکی می‌توان سیستم پرداخت ساده‌ای ایجاد نمود که امکان انتقال وجه تنها با داشتن کدملی گیرنده در آن میسر خواهد شد و علاوه بر آن، مبادلات بین‌المللی را نیز تسهیل خواهد نمود.

آیکون کیف پول
لوگوی بارکد

گمرک

جلوگیری از قاچاق کالا، کنترل بازار و بسیاری از مسائل امنیتی دیگر به گمرک و فرایندهای پیچیده‌اش مرتبط است. با استفاده از زنجیره‌بلوک در گمرگ میتوان این فرایندهای پیچیده را تسهیل نمود و هم‌زمان شفافیت و امنیت آنها را تامین نمود. کنترل کالای وارداتی، سیستم نظارت لحظه‌ای و همگانی، بررسی اصالت کالا و جلوگیری از جعل از جمله مزایایی است که زنجیره بلوک برای سیستم گمرک فراهم مینماید.

وام‌های خرد نظیر به نظیر

با استفاده از زنجیره‌بلوک می‌توان زیرساختی فراهم کرد که بدون حضور مستقیم بانک یا نهاد مالی مردم بتوانند وام‌های خرد دریافت کنند و از طرفی عده‌ای نیز با سرمایه اندکی که دارند، به تامین سرمایه این وام‌ها بپردازند و به سود اندکی دست پیدا کنند.

ایکون سکه
ایکون کامیون

هویت وسیله نقلیه

وسیله نقلیه و مالک آن یک هویت مستقل را تشکیل می‌دهند که این هویت بوسیله نرم‌افزار تلفن همراه می‌تواند به سامانه‌های مالی و بانکی و از طرفی به سامانه‌های خودرو مانند پارکینگ‌ها، پمپ بنزین‌ها متصل شده و فرایندهای مرتبط با آن را ساده، امن و در عین حال شفاف کند.

مدیریت اوراق قرضه

مدیریت اوراق قرضه در زمان عرضه آنها، یکی از چالش‌های موسسات مالی و بانک‌هاست. با کمک زنجیره‌بلوک می‌توان توزیع متناسب این اوراق در سراسر کشور، نقل و انتقالات بین شعب، ثبت تراکنش‌های مالی مربوطه به همراه فرایندهای بازخرید، تسویه و غیره را با شفافیت و امنیت بیشتر مدیریت نمود.

ایکون گارانتی جایزه
ایکون هواپیما

فروش بلیط هواپیما

در فروش بلیط هواپیما، تعدد ذینفعان و نهادهای کنترلی و نظارتی و نیاز آنان به گزارش‌های مشخص که در عین صحت، به روز بوده و از امنیت مناسب برخوردار باشند، مشکلی است که به کمک زنجیره‌بلوک قابل حل است. قراردادهای هوشمند در کنار سادگی فرایندها، امنیت داده‌ها و سهولت دسترسی به آنها را تامین میکنند. با این روش هزینه‌های فنی و نیروی انسانی کاهش یافته و در عین افزایش بهره‌وری و سرعت، نظارت بر سیستم را نیز بصورت لحظه‌ای میسر خواهد کرد.

انرژی

با الگوبرداری از طرح‌های موفق مدیریت انرژی مبتنی بر فناوری زنجیره‌بلوک که در کشورهایی مانند کانادا، نیوزلند و سنگاپور اجرا شده‌، می‌توان فرایندهای مدیریت، کنترل، انتقال و توزیع انرژی را متحول کرد. همچنین طرح‌های مشابهی مربوط به ترویج استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر مانند پانل‌های خورشیدی با کمک زنجیره‌بلوک قابل پیاده‌سازی هستند.

ایکون دوشاخه برق