احراز هویت، آغاز اعتماد به صرافی های دیجیتال

احراز هویت

صرافی های رمز امرز به دلیل آسانی معاملات در بستر آن ها و دسترسی سریع، مورد توجه کاربران بسیاری در سراسر جهان هستند. همچنین به دلیل سودهای فراوان افراد زیادی مشتاق به تأسیس سایت های صرافی آن لاین هستند. قانون گذاران نیز برای جلوگیری از وقوع جرایمی مانند پولشویی(AML)، تأمین مالی تروریسم(CFT)، سوء استفاده از کارت های بانکی سرقت شده و معاملات در بازار سیاه قوانینی را وضع کرده و صرافی ها را ملزم به انجام آن می کنند.

با افزایش آگاهی و تنوع روش های سرمایه گذاری، فعالیت در بازارهای مالی دیجیتال مشتاقان زیادی پیدا کرده است. دلیل دیگر توجه به این بازار امکان معامله با مقدار کم سرمایه است. کاربران با مقادیر اندک نیز می توانند اقدام به خرید ارز دیجیتال کنند و فعالیت خود را در این بازار آغاز کنند.

وب سایت های صرافی که خدمات واریز و پرداخت ارزی انجام می دهند باید فرآیند احراز هویت (Authentication) را انجام بدهند. کاربران پس از اطمینان از احراز هویت صرافی ها و تأیید نحوه فعالیت می توانند شروع به فعالیت در آن ها کنند.

احراز هویت صرافی ها برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال که نوعی تبادل اینترنتی میان خریدار و فروشنده است بسیار اهمیت دارد و لازم است.

یکی از مشخصاتی که امروزه کاربران برای انتخاب صرافی های ارز دیجیتال مد نظر قرار می دهند، فرآیند احراز هویت در آن هاست. اکثر کاربران خواهان فرایند آسان احراز هویت هستند و مایلند که نتیجه این بررسی را در کمترین زمان ممکن دریافت کنند.

احراز هویت

احراز هویت صرافی قبل از خرید و فروش رمز ارز دیجیتال

از زمان آغاز فعالیت ارزهای دیجیتال، همواره جرایم مالی دیجیتال نیز مورد توجه بوده است. هم کاربران و معامله گران و هم صاحبان صرافی ها و پلتفرم هایی که خرید و فروش در آن ها انجام می شود نگران این موضوع بوده اند. بسیاری از بانک ها و صرافی ها به دلیل عدم شناخت مشتریان و چگونگی فعالیت آن ها مجرم شناخته شده و متحمل جریمه های سنگینی شدند. مثلاً بانک ملی آلمان در فاصله زمانی سال های 2012 تا 2015 به دلیل تأیید هویت نشدن تراکنش هایش 163 میلیون یورو جریمه شد! به دلیل گستردگی دامنه جرم های مالی در دنیای دیجیتال، احراز هویت دیجیتال باید تأیید شود.

به طور کلی احراز هویت یعنی فرد باید هویتی که مدعی تصاحب آن است را اثبات کند.

با هدف ایجاد محیطی امن برای خرید و فروش و جلوگیری از فعالیت هکرها، تمامی افراد قبل از ورود به صرافی های آن لاین باید احراز هویت شده و تأیید شوند. برای این منظور قوانینی نیز وضع شده است. این قوانین که به اختصار KYC (Know your customer) نامیده می شود، ارائه دهندگان خدمات مالی و رمز ارزها را به شناسایی مشتریان خود ملزم می کند.

مشاهده مطلب
آشنایی با کریپتوکارنسی

از سوی دیگر این قوانین موجب اعتماد بیشتر کاربران به سایت های اراده دهنده خدمات مالی می شود.

قانون KYC یا به زبان ساده “مشتری خود را بشناس” به صرافی ها اجازه می دهد که مشتری خود را بشناسند و برای این کار بخشی از اطلاعات شخصی فرد را درخواست می کنند. پس از آن کاربر اجازه فعالیت و خرید و فروش در آن پلتفرم را خواهد داشت. صرافی بر اساس شناختی که از مشتری کسب کرده است به او خدمات مالی ارایه خواهد کرد. به بیان دیگر نهاد های مالی بر اساس این شناخت تصمیم می گیرند که چه خدماتی را به چه مشتریانی ارایه دهند.

به این منظور احراز هویت دیجیتال افراد برای شروع خرید و فروش رمز ارز دیجیتال انجام می شود. با استفاده از ظرفیت های هوش مصنوعی هویت افراد تأیید و سلامت معامله تا حدودی زیادی تضمین می گردد.

احراز هویت غیر حضوری با بهره گیری از هوش مصنوعی (AI)

بسیاری از ادارات و شرکت ها و بانک ها برای ارایه خدمات، نیاز به احراز هویت اشخاص دارند. پیش از این، احراز هویت افراد نیازمند نیروی انسانی بسیار زیادی بود و زمان طولانی برای تأیید یا رد صلاحیت افراد لازم بود. امروزه سامانه های احراز هویت هوش مصنوعی خدمات احراز هویت را برای همه درخواست کنندگان در کمترین زمان و تنها با یک گوشی هوشمند که به اینترنت متصل است انجام می دهد.

به زبان ساده فرآیند کار به این گونه است که هوش مصنوعی توسط الگوریتم های پیچیده، هویت (Identity) و زنده بودن (Liveness) کاربران را بررسی می کند. هویت فرد را بر اساس تطبیق دادن عکس هایش با تصویر کارت ملی او که از سیستم های ثبت احوال فراخوانی شده بررسی می کند. زنده بودن فرد را نیز با هوش مصنوعی بررسی می کند تا مطمئن شود که کاربر تصویر فرد دیگری را به جای خودش ارسال نکرده باشد. این شیوه از کم هزینه ترین و در عین حال دقیق ترین روش های احراز هویت آن لاین است.

در صورتی که این شرکت ها تحت نظارت قوه قضاییه فعالیت کنند، کاربران می توانند نتیجه این احراز هویت ها را به سازمان ها و ادارات ارائه کنند. به لطف تکنولوژی احراز هویت هوش مصنوعی مشتریان و صاحبان کسب و کار به راحتی می توانند یکدیگر را بهتر بشناسند و به هم اعتماد کنند. نیاز به اپراتور انسانی بسیار کاهش می یابد و زمان انتظار برای تأیید کاربران نیز خیلی کمتر می شود.

هوش مصنوعی خستگی ناپذیر است و در مقایسه با نیروی انسانی هرگز متوقف نخواهد شد!

احراز هویت دیجیتال

 

مشاهده مطلب
روش های تامین برق ماینر

کارت ملی هوشمند گامی برای هویت دیجیتال  

هویت دیجیتال کارت ملی می تواند شروعی برای ورود به جامعه اطلاعاتی و دنیای دیجیتال برای همه افراد جامعه باشد. بستری برای توزیع عادلانه فرصت ها برای همگان و کاهش هزینه های دولت؛ به این ترتیب افراد به شیوه ای امن وارد دنیای دیجیتال خواهند شد. اصلی ترین کاربرد کارت ملی هوشمند شناسایی و تصدیق هویت افراد و امکان امضای دیجیتال است.

کشورهای مختلف بر اساس نیازهای جامعه خود، کاربردهای مختلفی را بر روی کارت های هوشمند ملی اعمال کرده اند. اما مهمترین خاصیت و نقطه اشتراک همه این کارت ها شناسایی و تشخیص هویت دیجیتال افراد می باشد. با ثبت اطلاعات بیومتریکی مانند اثر انگشت بر روی کارت های هوشمند ملی افراد بصورت دقیق تر شناسایی شده و امکان تقلب بسیارکاهش می یابد. همچنین با درج امضای دیجیتال بر روی این کارت ها افراد می توانند اسناد را به صورت دیجیتال امضاء کنند. بیومتریک و هوش مصنوعی در کنار هم می توانند مدل های امنیتی کاملی را به وجود آورند.

در حال حاضر دو رمز هویت دیجیتال کارت ملی برای هر فرد در نظر گرفته شده است. یکی برای اطلاعات فردی که روی تراشه درج شده مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و عکس، که در انتخابات الکترونیکی به کار می آید. رمز دوم برای امضای دیجیتال افراد در نظر گرفته شده که بتوانند به وسیله آن در فضای مجازی امضاء کنند.

 

ثبت نام انجمن های علمی به صورت الکترونیک

امروزه با پیشرفت هوش مصنوعی و غیرحضوری شدن بسیاری از فعالیت ها، بیشتر ثبت نام ها نیز آنلاین انجام می شوند. از نام نویسی برای آزمون های مهم مانند کنکور گرفته تا نام نویسی برای مسابقات سرگرمی.

ثبت نام انجمن های علمی نیز یکی از این موارد می باشد که با توجه به حساسیت ویژه ای که اغلب در بعضی از آن ها وجود دارد، سلامت آن مورد تأکید می باشد. شخصیت و هویت ثبت نام کنندگان باید بررسی و سپس اجازه ادامه کار به آن ها داده شود. علاوه بر اطلاعات فردی، مدارک و مدارج تحصیلی قبلی و صحت آن ها باید تأیید شود.

در ثبت نام انجمن های علمی که معیار پذیرش ارایه مقاله یا طرح می باشد، بررسی اصالت آن بسیار حائز اهمیت است.

فناوری های هوش مصنوعی و دیجیتال امکان این بررسی ها و احراز هویت ها را بسیار آسان و دقیق کرده و ضریب خطا را تقریباً از بین برده است.

شرکت همراستا نوآوران سامان با نام تجاری “همراستا” با ارایه خدمات مختلف دنیای دیجیتال و هوش مصنوعی و فراهم آوردن بسترهای سالم و امن، کاربران را در انجام هر چه بهتر خواسته هایشان یاری می کند.

خرید زمین متاورس

خرید زمین در متاورس ( 0 تا 100 )

این روزها صحبت های زیادی راجع به متاورس و خرید زمین و سرمایه گذاری در این حوزه میشه. مشاهده مطلبراهنمای اتصال به بیتا؛ درگاه پرداخت رمزارزی همراستاشما هم می تونید در این حوزه نوظهور به آسونی سرمایه گذاری کنید. برای شروع می تونید فیلم آموزشی زیر رو ببینید… مشاهده مطلبتوکن

ادامه مطلب »
آموزش متامسک

آموزش متامسک

متامسک یک کیف پول رمزارز می باشد که در نسخه های مختلف اندروید ، ios و پلاگین مرورگر های کروم ، فایرفاکس و مایکروسافت اج در دسترس است. آموزش متامسک به زبان ساده در ویدئو زیر قابل مشاهده است. نظرتون رو درباره آموزش متامسک بنویسید …

ادامه مطلب »
متاورس

متاورس می‌تواند تا سال 2030، 5 تریلیون دلار سرمایه تولید کند!

شرکت مشاوره مدیریت جهانی McKinsey & Company، هفته گذشته گزارشی را با عنوان «ایجاد ارزش در متاورس» منتشر کرده است. در جزئیات این گزارش آمده است: کار ما با بررسی بیش از 3400 مصرف کننده و مدیر اجرایی در مورد پذیرش، پتانسیل آن و چگونگی تغییر رفتارها با ورود به

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.