هات ولت و کلد ولت چیست ؟

هات ولت و کلد ولت چیست ؟

کیف پول دیجیتال برای ذخیره سازی، ارسال و دریافت ارزهای دیجیتالی مثلا بیت کوین، اتریوم و بیت کوین کش و غیره استفاده می شود.

زمانیکه شما قصد خرید و یا نگهداری رمزارز دارید باید مسایل زیادی را در نظر بگیرید و بررسی کنید .

 در بین همه مسایل ، مهم ترین آن ،  انتخاب نوع نگهداری و جایی هست که تصمیم میگیرید دارایی خودتان را ذخیره و نگهداری کنید . 

برای ایمن کردن رمزارزها انتخاب های زیادی وجود دارد ، این مسئله ممکن است باعث سردرگمی شما شود .

هنگامیکه به انتخاب هایی که برای ذخیره کردن ارزهای خود  فکر میکنید ، دو مورد بیشتر از همه استفاده میشود : هات ولت و کلد ولت .

اما تفاوت آنها چیست ؟

هات ولت

هات ولت یا کیف پول داغ برای ذخیره سازی دارایی دیجیتال به صورت آنلاین میباشد که در زمان عرضه ی بیت کوین ارائه شد. 

هات ولت دارای دو نوع میباشد : دستکتاپ و کیف پول آنلاین . 

 

کلدولت

 در واقع یک دستگاه فیزیکی برای ذخیره سازی رمزارز ها میباشد . بیشتر این کیف پول ها یک صفحه نمایش دارند که رمز کاربران روی آن نمایش داده میشود . مدلهای مختلف زیادی از این نوع کیف پول وجود دارد ، انتخاب اصلی تصمیم گیری راجع به انتخاب کلد یا ها ولت میباشد.
 

تفاوت کلدولت و هات ولت

 قابلیت نگهداری رمزارزها

هات ولت : اصلی ترین مزیت نگهداری رمزارزها در هات ولت این هست که امکان نگهداری هرنوع رمزارزی فراهم میباشد. زمانیکه یک ارزدیجیتال جدید ساخته میشود و عرض اولیه ارائه میشود ، تا زمانیکه جایی برای نگهداری آن نباشد قابل استفاده نیست . پس زمانیکه یک ارزجدید ساخته میشود اصولا یک کیف پول هم برای آن ساخته میشود . علاوه براین ، اگر این رمزارز محبوب باشد ، کیف پولهای دیجیتالی زیادی با امکانات پیشرفته و طبقه بندی  شده هستند که کاربرها میتوانند استفاده کنند .

کلدولت : بزرگترین ایراد این ولت زمانی نمایان میشود که مردم میخواهند رمزارزی نگهداری کنند که محبوبیت کمتری در بازار دارد و ممکن هست در این کیف پول پشتیبانی نشود . در بیشترمواقع هم مردم برای نگهداری رمزارزهایی که محبوبیت کمتری دارند تمایل بیشتری دارند چرا که راحت تر میتوانند آنها را خریداری کنند.

استفاده رایگان

هات ولت : مزیت دیگر استفاده از هات ولت ها رایگان بودن آنهاست . هات ولت های رایگان زیادی وجود دارند . شما میتوانید با ثبتنام و بدون پرداخت هیچ هزینه ای از انها استفاده کنید .

کلدولت: دستگهاه هایی هستند که میبایست برای استفاده ازآنها هزینه کنید .

امنیت

هات ولت: باتوجه به متصل بودن این کیف پول ها به اینترنت ، احتمال حمله توسط هکرها به این نوع کیف پول وجود دارد .

کلدولت: این کیف پول ها از لحاظ امنیتی دارای شهرت خوبی هستند . کدها در این دستگاه های کوچک وجود دارند و حتی اگر دزدیه شوند احتمال کرک کردن آنها وجود ندارد.

قابلیت حمل رمزارزها

هات ولت: با توجه به اینکه این کیف پول ها آنلاین هستند قابلیت جابجایی آنها در جیب شما وجود ندارد.

کلدولت: این نوع کیف پول را میتوانید در جیب خود گذاشته و با خود حمل کنید .

ضمانت

هات ولت:  کیف پول ها  و صرافی های زیادی وجود دارند که به شما اطمینان خاطر ۱۰۰درصد میدهند. این گزینه ی نادر و اطمینان بخشی هست که تنها در این نوع کیف پول ها وجود دارد .

این گزینه ای نادر و اطمینان بخش هست که فقط در هات ولت ها وجود دارد .

کلدولت: بعد از اینکه دستگاه خریداری شد ، هیچ بیمه و تضمینی وجود ندارد .

این مبحث که هات ولت دارای امنیت بیشتری است یا کلدولت بسیار پیچیده و پایان ناپذیر میباشد و تا کنون هیچ پاسخ واضحی داده نشده ، کاربر باید براساس درخواست های خود انتخاب کند .

 یکی از راه های خوب برای کاهش ریسک استفاده از هردونوع کیف پول می باشد .

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

آشنایی با کریپتوکارنسی

کریپتوکارنسی یا رمزارز چیست؟ کریپتوکارنسی یا رمزارز ، به پول دیجیتال یا مجازی گفته میشود که طوری طراحی شده تا با آنها مبادلات و تراکنش

کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال یا ولت چیست؟ برای خرید ، فروش و نگهداری یا ذخیره ارزهای دیجیتال شما به کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *