کاربرد های بلاکچین

کاربرد بلاکچین

بلاکچین چیست؟

بلاکچین فهرست رو به رشدی از رکورد ها به نام بلوک است که با استفاده از رمزنگاری به طور ایمن به هم مرتبط می شوند. هر بلوک حاوی یک هش رمزنگاری از بلوک قبلی، همینطور یک مهر زمانی و داده ‌های تراکنش است. (به طور کلی به صورت درخت Merkle نشان داده می ‌شود، جایی که گره‌ های داده با برگ ‌ها نشان داده می‌شوند). یک بلاک اساسا یک دفتر دیجیتالی از تراکنش ها است که کپی شده و در کل شبکه سیستم های کامپیوتری روی بلاکچین توزیع می شود.

یکی از مزیت های مهم این شبکه درگاه پرداخت رمز ارز می باشد. شما با استفاده از درگاه پرداخت رمز ارز می توانید به راحتی و با استفاده از ارز های دیجیتال خرید های خودتان را انجام دهید. یک بلاک اطلاعات را با هم در گروه هایی به نام بلوک جمع آوری می کند که مجموعه ای از اطلاعات را در خود نگه می دارد.

 

چگونه فناوری بلاک چین می تواند از تقلب در رأی دهندگان جلوگیری کند؟

بسیاری متوجه شده اند که ارزش اصلی بلاک چین در توانایی آن در بهبود سیستم های قدیمی نهفته است. ناظران کارآفرین از همان ابتدا به پتانسیل این فناوری پی بردند، زیرا بیت کوین نسبت به راه حل های موجود، یک راه حل پردازش پرداخت و بانکداری امن تر و شفاف تری را ارائه می دهد. در سال‌های اخیر، همین افراد از بلاک چین برای متحول کردن صنایع مختلف از جمله ذخیره‌سازی ابری، قراردادهای هوشمند، تامین مالی جمعی و حتی مراقبت‌های بهداشتی استفاده کرده‌اند. با این حال، یکی از بزرگترین مشکلاتی که عضله غیرمتمرکز بلاک چین می تواند حل کند، تقلب در انتخابات آنلاین است.

مشاهده مطلب
پذیرش بیت کوین

فناوری بلاک چین بستری را برای ایجاد یک زنجیره رکورد بسیار امن، غیرمتمرکز، ناشناس و در عین حال قابل بازرسی فراهم می ‌کند که در حال حاضر در سیستم‌ های ارز های دیجیتال استفاده می ‌شود.

همین فناوری همچنین می تواند برای ثبت و گزارش آرا و جلوگیری از بسیاری از انواع تقلب در رأی دهندگان در انتخابات آنلاین استفاده شود.

 

صرافی رمز ارز

اگر می‌خواهید ارزهای دیجیتال بخرید یا بفروشید، باز کردن یک حساب در یک صرافی ارز دیجیتال یک راه عالی برای شروع کار شما می باشد.

صرافی ارز دیجیتال مانند پلتفرم ‌های کارگزاری آنلاین عمل می‌کنند و ابزار هایی را که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مورد نیاز هستند و همینطور توکن‌ هایی مانند بیت‌کوین، اتریوم و دوج‌کوین را در اختیار شما قرار می‌ دهند.

هنگام انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال، مهم است که به عواملی مانند دارایی های پشتیبانی شده، کارمزدها، روش های پرداخت و امنیت توجه کنید.

 

درگاه پرداخت کریپتو

درگاه‌ پرداخت رمز ارز، پردازنده‌های پرداخت شخص ثالثی هستند که با ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتر سروکار دارند. فضای کریپتوکارنسی هنوز در سال‌های شکل‌گیری خود است، بنابراین، طبیعتاً هنوز در میان بازرگانانی که معمولاً به روش‌های آزموده‌شده برای انجام کسب‌ و کار تکیه می‌کنند، شهرت خوبی به دست نیاورده است. حتی گزینه‌های جدیدتر پرداخت آنلاین که توسط یک سیستم مالی که دهه‌ها، ایجاد شده است، پشتیبانی می‌شوند. نوسانات قیمت کریپتو عامل دیگری است که بازرگانان را از پذیرش انبوه پرداخت های رمزنگاری منصرف می کند. این امر به شدت کاربرد ارزهای دیجیتال را برای مصرف کنندگان محدود می کند، زیرا حتی بزرگترین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال گزینه های محدودی برای پرداخت با استفاده از کریپتو دارند.

مشاهده مطلب
توکن دیجیتال چیست؟

به همین دلیل است که حداقل در حال حاضر، درگاه‌ پرداخت رمز ارز بسیار مهم است. یک درگاه پرداخت کریپتو می‌تواند راهی آسان را برای تاجر ها فراهم کند تا رمز ارز های مختلف را بپذیرند، بدون اینکه نیازی به نگهداری کیف پول رمزنگاری و تبدیل ارزهای دیجیتال به پول فیات باشد.

 

هویت های دیجیتال

هویت‌ دیجیتال فرآیندها را خودکار می‌کند تا آنها را ساده‌تر و یکپارچه‌تر کند، و به افراد امکان می‌دهد خدمات شناسایی را از راه دور یا به طور راحت‌تر بر روی دستگاه ‌های دیجیتال، مانند تلفن‌ های همراه، انجام دهند. انتقال به شهر های هوشمند آینده‌ای را بدون کلید های فیزیکی و بلیت ‌های حمل و نقل در دسترس می‌سازد.

هویت دیجیتال بلاکچینی

چنین سیستم‌های Be-In/Be-Out (BIBO) به همه چیز اجازه می‌دهند تا به یکدیگر متصل شود. هویت دیجیتال نقش مهمی در چنین آینده‌ای ایفا خواهند کرد و احراز هویت و ثبت تلفن همراه، سلامت الکترونیک و گذرنامه الکترونیکی، و امکان eSign اسناد رسمی دیجیتال و همینطور ایمن‌سازی منابع مشترک را ممکن می‌سازد. این امر فرآیندهای سریعتر و راحت تر را در زندگی روزمره ما تسهیل می کند.

خرید زمین متاورس

خرید زمین در متاورس ( 0 تا 100 )

این روزها صحبت های زیادی راجع به متاورس و خرید زمین و سرمایه گذاری در این حوزه میشه. مشاهده مطلبهات ولت و کلد ولت چیست ؟شما هم می تونید در این حوزه نوظهور به آسونی سرمایه گذاری کنید. برای شروع می تونید فیلم آموزشی زیر رو ببینید… مشاهده مطلبکیف پول

ادامه مطلب »
آموزش متامسک

آموزش متامسک

متامسک یک کیف پول رمزارز می باشد که در نسخه های مختلف اندروید ، ios و پلاگین مرورگر های کروم ، فایرفاکس و مایکروسافت اج در دسترس است. آموزش متامسک به زبان ساده در ویدئو زیر قابل مشاهده است. نظرتون رو درباره آموزش متامسک بنویسید …

ادامه مطلب »
متاورس

متاورس می‌تواند تا سال 2030، 5 تریلیون دلار سرمایه تولید کند!

شرکت مشاوره مدیریت جهانی McKinsey & Company، هفته گذشته گزارشی را با عنوان «ایجاد ارزش در متاورس» منتشر کرده است. در جزئیات این گزارش آمده است: کار ما با بررسی بیش از 3400 مصرف کننده و مدیر اجرایی در مورد پذیرش، پتانسیل آن و چگونگی تغییر رفتارها با ورود به

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.