تحلیل بازار – هفته سوم دی ماه ۹۹

تحلیل بازار

تحلیل کلی بازار ارزهای دیجیتال

در هفته ای که گذشت بیت کوین عملکردی فراتر از انتظارها داشت و توانست مقاومت مهم تکنیکالی و روانی 30 هزار دلار را پر قدرت پشت سر بگذارد. در حال حاضر بیت کوین هیچ گونه مقاومت تاریخی بر سر راه خود ندارد و تنها سطوح فیبوناچی را می توانیم اهداف احتمالی برای قیمت در نظر بگیریم. در کوتاه مدت در صورت ادامه روند صعودی اهداف 37 هزار و 40 هزار دلار را می توانیم در نظر بگیریم. همچنین در صورت ریزشی شدن بازار محدوده 30 هزار و 27 هزار دلار حمایت های مهم بیت کوین به شمار می روند.

نکته بسیار مهمی که باید سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال به آن توجه کنند آن است که شاخص دامیننس بیت کوین با نماد BTC.D که نسبت مارکت کپ بیت کوین به ارزش کل بازار را اندازه گیری می کند به مقاومت تاریخی و مهم 73 درصد رسیده و به آن واکنش نشان داده است. در واقع اگر شاخص بیت کوین دامیننس نتواند از سطح 73 درصد عبور کند می توان در کوارتر اول سال 2021 منتظر رشد آلتکوین ها باشیم. هر چند که در همین مدت هم آلتکوین هایی چون DOGE ، XLM، LRC عملکردی فوق العاده داشته اند. و می توان انتظار داشت که در ادامه دیگر آلت کوین ها هم رشدهای چشم گیری داشته باشند.

در این شرایط بازار توصیه ای که تحلیلگران به سرمایه گذاران دارند آن است که سبدی از ارزهای دیجیتال مختلف تشکیل دهید و همراه با رشد بازار حد ضررها را هم بالا بیاورید.

تحلیل بازار طلای جهانی

در بازار طلا، افزایش برنامه های تزریق پولی و حمایتی موجب افزایش تقاضا برای طلا در بازار های مالی شده و قیمت با عبور از مقاومت های ماژور، احتمال صعود میان مدت را افزایش داده است و احتمال اول در میان مدت ادامه روند صعودی تا محدوده 1965 دلاری و فراتر خواهد بود.

تحلیل بازار بورس بین الملل

افزایش آمار مبتلایان به کرونا موجب شده که برای بار سوم قرنطینه سراسری در بریتانیا اعمال شود. این موضوع تا حدودی موجب نگرانی فعالین در اروپا و آمریکا شده، که احتمالا در سه ماهه اول سال میلادی جدید با افزایش محدودیت ها مواجه خواهند گردید. امروز انتخابات سنا در ایالت جورجیای آمریکا انجام می گیرد و بزودی نتایج این انتخابات تعیین کننده اعلام خواهد شد. در حال حاضر شاخص داوجونز پس از یک اصلاح شارپی که روز گذشته ایجاد شد، به موج صعودی بازگشته و احتمال اول ادامه صعودی در کوتاه مدت و میان مدت خواهد بود. هر چند اعلام نتایج انتخابات جورجیا می تواند بر این روند تاثیرگذار باشد.

تحلیل بازار نفت برنت

در بازار نفت و در شاخص نفت برنت، نشست روز گذشته اوپک پلاس بدون نتیجه به پایان رسید و اعضا نتوانستند بر سر برنامه های تغییر در تولید و عرضه به توافق برسند و همین موضوع موجب کاهش تقاضا برای نفت خام گردید. در حال حاضر قیمت نفت به نزدیکی 50 دلار سقوطی شارپی داشته، اما با پایان اصلاح شارپی، در کوتاه مدت در موج صعودی کم زاویه ای در حرکت است. با توجه به اصلاح شارپی روز گذشته احتمال اصلاح صعودی قیمت در کوتاه مدت وجود دارد. در میان مدت اخبار و گمانه زنی ها از تصمیمات اوپک پلاس تعیین کننده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
اتریوم

ارتقا اتریوم در مرداد 1401

ارتقا اتریوم در مرداد 1401 بار ها قرار بود انتقال اتریوم به مکانیزم اجماع اثبات سهام (pos) رخ دهد و هر بار عقب می افتاد بالاخره در مرداد امسال (1401) این اتفاق خواهد افتاد. پرستون ون لون یکی از توسعه دهندگان شبکه اتریوم به شرکت کننده در یک کنفرانس گفت

ادامه مطلب »
اخبار ارز دیجیتال

خسارت هولدرها

خبری که اخیرا منتشر شده است و گویا ویتالیک بوترین ، خالق اتریوم نظریه ای دارد. او در توئیتی این نظریه را داده. ویتالیک بوترین : ترا باید به فکر جبران خسارت هولدرهای کوچک باشد نه نهنگ ها!   ترا باید در طرح پیشنهادی برای جبران خسارت هولدرها ، سرمایه

ادامه مطلب »
خدمات بلاکچین

مزایا و اهمیت بلاکچین

همان طور که می دانید نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال به گونه ای است که نیازی به واسطه برای انجام تراکنش ها در شبکه ندارد. یعنی اینکه به نهادهایی مثل بانک یا سایر موسسات نیاز ندارند. اما چگونه امنیت تراکنش های این بازار، تامین می شود. جواب این سوال، ماینرها یا

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.