اطلاعیه مهم همراستا مارکت در خصوص توقف فعالیت اپلیکیشن

تحلیل بازار – هفته سوم دی ماه ۹۹

تحلیل بازار

تحلیل کلی بازار ارزهای دیجیتال

در هفته ای که گذشت بیت کوین عملکردی فراتر از انتظارها داشت و توانست مقاومت مهم تکنیکالی و روانی 30 هزار دلار را پر قدرت پشت سر بگذارد. در حال حاضر بیت کوین هیچ گونه مقاومت تاریخی بر سر راه خود ندارد و تنها سطوح فیبوناچی را می توانیم اهداف احتمالی برای قیمت در نظر بگیریم. در کوتاه مدت در صورت ادامه روند صعودی اهداف 37 هزار و 40 هزار دلار را می توانیم در نظر بگیریم. همچنین در صورت ریزشی شدن بازار محدوده 30 هزار و 27 هزار دلار حمایت های مهم بیت کوین به شمار می روند.

نکته بسیار مهمی که باید سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال به آن توجه کنند آن است که شاخص دامیننس بیت کوین با نماد BTC.D که نسبت مارکت کپ بیت کوین به ارزش کل بازار را اندازه گیری می کند به مقاومت تاریخی و مهم 73 درصد رسیده و به آن واکنش نشان داده است. در واقع اگر شاخص بیت کوین دامیننس نتواند از سطح 73 درصد عبور کند می توان در کوارتر اول سال 2021 منتظر رشد آلتکوین ها باشیم. هر چند که در همین مدت هم آلتکوین هایی چون DOGE ، XLM، LRC عملکردی فوق العاده داشته اند. و می توان انتظار داشت که در ادامه دیگر آلت کوین ها هم رشدهای چشم گیری داشته باشند.

مشاهده مطلب
تحلیل بازار-هفته دوم دی ماه 99

در این شرایط بازار توصیه ای که تحلیلگران به سرمایه گذاران دارند آن است که سبدی از ارزهای دیجیتال مختلف تشکیل دهید و همراه با رشد بازار حد ضررها را هم بالا بیاورید.

تحلیل بازار طلای جهانی

در بازار طلا، افزایش برنامه های تزریق پولی و حمایتی موجب افزایش تقاضا برای طلا در بازار های مالی شده و قیمت با عبور از مقاومت های ماژور، احتمال صعود میان مدت را افزایش داده است و احتمال اول در میان مدت ادامه روند صعودی تا محدوده 1965 دلاری و فراتر خواهد بود.

تحلیل بازار بورس بین الملل

افزایش آمار مبتلایان به کرونا موجب شده که برای بار سوم قرنطینه سراسری در بریتانیا اعمال شود. این موضوع تا حدودی موجب نگرانی فعالین در اروپا و آمریکا شده، که احتمالا در سه ماهه اول سال میلادی جدید با افزایش محدودیت ها مواجه خواهند گردید. امروز انتخابات سنا در ایالت جورجیای آمریکا انجام می گیرد و بزودی نتایج این انتخابات تعیین کننده اعلام خواهد شد. در حال حاضر شاخص داوجونز پس از یک اصلاح شارپی که روز گذشته ایجاد شد، به موج صعودی بازگشته و احتمال اول ادامه صعودی در کوتاه مدت و میان مدت خواهد بود. هر چند اعلام نتایج انتخابات جورجیا می تواند بر این روند تاثیرگذار باشد.

مشاهده مطلب
تحلیل هفتگی ارزدیجیتال 1401/04/15

تحلیل بازار نفت برنت

در بازار نفت و در شاخص نفت برنت، نشست روز گذشته اوپک پلاس بدون نتیجه به پایان رسید و اعضا نتوانستند بر سر برنامه های تغییر در تولید و عرضه به توافق برسند و همین موضوع موجب کاهش تقاضا برای نفت خام گردید. در حال حاضر قیمت نفت به نزدیکی 50 دلار سقوطی شارپی داشته، اما با پایان اصلاح شارپی، در کوتاه مدت در موج صعودی کم زاویه ای در حرکت است. با توجه به اصلاح شارپی روز گذشته احتمال اصلاح صعودی قیمت در کوتاه مدت وجود دارد. در میان مدت اخبار و گمانه زنی ها از تصمیمات اوپک پلاس تعیین کننده است.

ایلان ماسک

شکایت از ایلان ماسک

 وکلای شبکه اجتماعی توییتر به دنبال طرح شکایت در اوایل این هفته علیه ایلان ماسک هستند، زیرا او اعلام کرد قصد دارد از قرارداد 44 میلیارد دلاری برای خرید غول رسانه‌های اجتماعی در 8 جولای (17 تیر) خارج شود.  توئیتر وکلای Wachtell، Lipton، Rosen & Katz را برای پیگیری این

ادامه مطلب »
تحلیل هفتگی

تحلیل هفتگی ارزدیجیتال 1401/04/15

شاخص دلار در تایم هفتگی پرقدرت برای اولین بار به نواحی سال ۲۰۰۲ رسیده و هم اکنون در ناحیه مقاومتی قرار دارد و قدرت گرفتن این شاخص باعث ترس و ریزش سرمایه در بازار سهام و کریپتو خواهد شد. مشاهده مطلبتحلیل بازار-هفته دوم دی ماه 99مشاهده مطلبتحلیل هفتگی ارزدیجیتال 1401/04/15

ادامه مطلب »
احسان خاندوزی - وزیر اقتصاد

تدوین سند رمزارزها

وزیر اقتصاد : احسان خاندوزی در رابطه با سند رمز ارزها اینطور بیان کرد ؛ بیشتر سند رمزارزها آماده است و فقط تعداد یک یا 2 بند از سند در انتظار مجوز مقام قانون گذار مربوطه است. از نظر من رمزارزها در برخی از گره های اقتصادی تاثیر مثبتی می

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.