سوالات عمومی

نظر به اینکه در زمینه خرید و فروش رمزارزها در کشور، خلاء قانونی وجود دارد، اعتبار شرکت همراستا نوآوران سامان به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه مالی سامان، نقطه اتکا و اعتماد کاربران خواهد بود.کلیه اطلاعات تماس در وبسایت همراستا در دسترس می باشد. همراستا در طول مدت زمان فعالیت خود همواره امانتدار سرمایه کاربران خود بوده و اعتماد کاربران را سرمایه اصلی خود میداند.

همراستا مارکت یک بازار معاملاتی رمزارز بومی محصول شرکت همراستا نوآوران سامان است که کاربران آن پس از ثبت نام و احراز هویت قادر به ثبت سفارش و انجام معاملات رمزارزی بر پایه ریال خواهند بود.

در حال حاضر، BTC, ETH, TRX, BCH و تتر بر بسترهای ERC20 و TRC20  در مارکت همراستا پشتیبانی می شود.

برای حفظ امنیت دارایی‌های رمزارزی کاربران ، اطلاعات همراستا مارکت روی سرورهای شبکه بانکی و مالی کشور میزبانی می‌شود. همچنین تست های امنیتی دوره‌ای نیز برای اطمینان بیشتر صورت می‌گیرد.

پین کد یک عبارت ۶ رقمی است که می تواند شامل حروف ،اعداد و یا ترکیبی از آنها باشد این رمز عبور جهت محدود سازی دسترسی افراد دیگر به کیف پول شما تعبیه شده است و بعد از فعال سازی جهت ورود به کیف پول وارد کردن این کد الزامی می باشد.

رمز دوم همان گذرواژه حساب کاربری شما در همراستا مارکت است که می توانید آن را در صفحه تنظیمات امنیتی تنظیم کنید یا تغییر دهید. 

کد پیامکی یک رمز یک بار مصرف است که هنگام ورود به برنامه برای شما از طریق پیامک ارسال می شود. همچنین در زمان ثبت درخواست تسویه ریالی یا ارسال رمزارز نیز جهت افزایش امنیت تراکنشها برای شما ارسال می شود.

در صورت فراموشی رمز عبور لطفا این مورد را از طریق تماس تلفنی با بخش پشتیبانی مطرح نمایید تا کارشناسان ما بعد از بررسی و حصول اطمینان از هویت کاربری شما رمز عبور جدید را برای شما ارسال نمایند.

نشست های فعال یکی از موارد تنظیمات امنیتی در  همراستامارکت می باشد، در این بخش کاربران این توانایی را دارند تا دستگاه‌های فعال که قابلیت دسترسی به حساب کاربریشان را دارند را رصد و مدیریت کنند و در صورت هر گونه مغایرت دسترسی دستگاه مورد نظر را غیر فعال نمایند.

در صورت مفقودی تلفن همراه لطفا در اسرع وقت این مورد را با بخش پشتیبانی همراستا مطرح نمایید تا کارشناسان ما جهت عدم سوء‌ استفاده احتمالی، موقتا و تا زمان دریافت سیمکارت جدید دسترسی به حساب کاربری شما را محدود نمایند.

بعد از دریافت سیمکارت جدید می توانید مجدد درخواست فعال سازی حساب خود را  با شماره اسبق از طریق تماس تلفنی با پشتیبانی ثبت نمایید و یا اگر درخواست تغییر شماره به شماره جدید که مالکیت آن نیز می بایست احراز گردد را دارید می توانید از طریق ارسال ایمیل که محتوی تصویری از شما به همراه مدرک شناسایی و متن درخواست تغییر با مضمون اینجانب …. با شماره ملی …  درخواست تغییر شماره همراه حساب خود از شماره … به شماره … را دارم  به همراه تاریخ و امضا باشد را ثبت نمایید.

با مراجعه به صفحه همراستا مارکت در وبسایت همراستا ، نسخه مطابق با تلفن همراه خودتان را انتخاب و دریافت کنید. همچنین می توانید در کافه بازار و گوگل پلی با جستجوی نام همراستا، اپلیکیشن همراستا مارکت را با نام انگلیسی Hamrasta Crypto Market دریافت کنید.

ثبت نام در همراستا مارکت

برای ثبت نام در همراستا مارکت، در صورت داشتن 18 سال تمام، کافی است آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه ثبت شده به نام خود را به همراه رمز عبور در صفحه عضویت وارد کنید تا ثبت نام اولیه شما انجام شود.

بعد از ثبت نام اولیه در همراستا مارکت برای احراز هویت نیاز به وارد کردن اطلاعاتی از جمله تاریخ تولد ، کدملی و همچنین حداقل یک شماره کارت بانکی و شماره شبا می باشد. همچنین میبایست یک ویدیو یا تصویر سلفی طبق شرایط خواسته شده در پنل آپلود نمایید.

بر اساس قوانین موجود در بازارهای ارزهای دیجیتال، احراز هویت مشتریان برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی الزامی است. احراز هویت به کاربران همراستا مارکت کمک می‌کند تا با امنیت بیشتر و خیال آسوده به معامله با افراد بپردازند

فرایند احراز هویت کاربر

به منظور پیروی از قوانین ضد پول‌شویی، نیاز است تمام کاربران همراستا نسبت به تایید هویت خود اقدام کنند. تایید هویت در چند مرحله با ارائه مدارک مربوطه صورت می‌گیرد.

تایید مالکیت شماره تلفن همراه : شماره تلفن همراهی که کاربر با آن ثبت نام می نماید می بایست به نام خود شخص کاربر ثبت شده باشد و در غیر این صورت حساب کاربری افتتاح نخواهد شد.

تایید اطلاعات کارت ملی : اطلاعات مندرج در کارت ملی کاربر از مراجع ذی‌صلاح استعلام شده و صحت آن مورد انطباق قرار می‌ گیرد. در صورت عدم انطباق اطلاعات، حساب کاربری افتتاح نخواهد شد.

تایید کارت و اطلاعات حساب بانکی : جهت ایجاد امکان واریز و برداشت ریالی ، کاربر صرفا مجاز به استفاده از کارت و حساب بانکی ثبت شده به نام خود می‌باشد و کارتهایی که به نام وی ثبت نشده باشند مورد تایید قرار نخواهد گرفت.

تایید تصویر ارسالی کاربر : کاربر می‌بایست یک تصویر سلفی به همراه متن دستنویس زیر و کارت ملی خود را مطابق شرایط خواسته شده ارسال نماید و اطلاعات تصویر ارسالی توسط همراستا مورد بررسی و تایید قرار می‌دهد.

بسته به تعداد کاربران در لیست انتظار احراز هویت بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری زمانبر می باشد.

برای اطلاع از وضعیت احراز هویت شما می توانید با مراجعه به بخش احرازهویت و یا تیکت ها، پیام های ارسالی کارشناسان ما را در مورد مدارک ارسالی و وضعیت احراز هویتتان مطالعه نمایید.

 همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید از طریق ثبت تیکت جدید و یا برقراری تماس تلفنی با بخش پشتیبانی راهنمایی لازمه را دریافت نمایید.

در تصویر ارسالی جهت احراز هویت می بایست چهره کاربرکاملا مشخص باشد ، متن اظهار نامه خوانا و بدون خط خوردگی  نوشته شود و مدرک شناسایی کاربر (کارت ملی هوشمند و یا شناسنامه جدید) را در دست گرفته به طوری که اطلاعات نوشتاری کاملا خوانا و واضح باشند.

در صورتیکه که کارت ملی هوشمند خود را هنوز تحویل نگرفته اید میبایست رسید کارت ملی به همراه شناسنامه در عکس موجود باشد.

در ویدیو ارسالی جهت احراز هویت می بایست کاربر با در دست گرفتن مدرک شناسایی خود(کارت ملی هوشمند و یا شناسنامه جدید) ، متن اظهار نامه همراستا را به صورت کامل و مطابق با متن نوشته شده قرائت کند.

در صورتیکه که کارت ملی هوشمند خود را هنوز تحویل نگرفته اید می بایست رسید کارت ملی به همراه شناسنامه در عکس موجود باشد

امکان حذف حساب کاربران همراستا مارکت بدلیل انجام تبادلات مالی بطور کامل وجود ندارد و سوابق سفارشات و تراکنشهای شما نزد همراستا نگهداری خواهد شد. در صورتی که قصد توقف استفاده از خدمات همراستا مارکت را دارید، کافی است موجودی خود را از طریق تسویه ریالی یا ارسال رمزارز کامل برداشت کنید.

در صورتی که احراز هویت شما تایید نشده باشد از طریق بخش تنظیمات همراستا مارکت، امکان تغییر شماره همراه وجود دارد.

اگر احرازهویت شما تایید شده  می بایست از طریق بخش پشتیبانی، تیکت در خواست تغییر شماره همراه را اعلام کنید و یک عکس از خود به همراه مدرک شناسایی (کارت ملی هوشمند) و یادداشتی با متن “اینجانب (نام و نام خانوادگی) با کدملی …… درخواست تغییر شماره موبایل از …… به شماره …. در همراستا مارکت را دارم” به همراه تاریخ و امضا ارسال نمایید.

استفاده از کد معرف

برای تعریف کد معرف، پس از ورود به برنامه، در صفحه تنظیمات، گزینه کد معرف را انتخاب و در صفحه ایجاد کد، درصد دریافتی دوستتان را تعیین و سپس دکمه ثبت را بزنید. امکان تعریف 5 کد معرفی با درصدهای متفاوت برای سهم معرف و معامله گر وجود دارد. 

پس از ایجاد کد معرف ، با استفاده از دکمه کپی می توانید کد معرف مورد نظر را کپی کرده و برای دوست خود ارسال کنید. پس از ثبت کد معرف توسط دوستان شما، درصد تعیین شده پس از انجام هر معامله توسط ایشان به شما تعلق میگیرد.

بلافاصله پس از انجام هر معامله توسط دوست معامله گری که توسط شما معرفی شده است، درصد تعیین شده در کد معرف به همان ارز دریافتی در معامله به حساب کیف پول مربوطه شما منتقل می شود.

گزارش سود دریافتی شما در  صفحه سود کد در منوی کد معرف به تفکیک ارز و مقدار آن قابل مشاهده است. 

در حال حاضر سهم کد معرف در هماستا مارکت %40 از کارمزد معامله است. درآمد حاصل از کد معرف شما بستگی به درصد تعیین شده در کد معرف و میزان معامله دوست شما دارد. برای مثال اگر در کد معرف ایجاد شده، %25 را برای دوست خود تعریف کرده باشید و دوست شما یک معامله خرید 0.01 بیت کوین با نرخ 1 میلیارد انجام دهد، 0.000006 بیت کوین از کارمزد این معامله سهم شما خواهد بود که پس از تکمیل معامله به کیف پول بیت کوین شما در همراستا مارکت واریز میگردد، همچنین  0.000002 بیت کوین سهم معامله گر از محل کد معرف شما خواهد بود که به کیف پول بیت کوین ایشان نیز واریز میگردد. کل کارمزد دریافتی در این معامله 0.00002 است که کل سهم معرف، معادل %40 آن به مقدار 0.000008 خواهد بود.

در هنگام ثبت نام اولیه در صفحه عضویت همراستا مارکت می توانید کد معرف را وارد کنید یا پس از ثبت نام، به مدت 24 ساعت مهلت دارید تا پس از ورود به برنامه در صفحه تنظیمات، منوی کد معرف در قسمت “اعمال کد”، کد دریافتی را وارد کنید.

خیر، کاربر همراستا مارکت، فقط مجاز به استفاده از یک کد معرف است و امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.

شارژ و تسویه حساب ریالی

پس از ورود به برنامه از منوی کیف پول، گزینه کیف پول تومان خود را انتخاب کنید و با انتخاب گزینه شارژ از بالای صفحه، مقدار مورد نظر خود را وارد کنید. دکمه شارژ را لمس کرده و پس از انتخاب کارت مبدا، خرید خود را درگاه پرداخت الکترونیک نهایی کنید.

پس از ورود به برنامه از منوی کیف پول، گزینه کیف پول تومان خود را انتخاب کنید و با انتخاب گزینه تسویه از بالای صفحه، مقدار مورد نظر خود را وارد کنید. دکمه تسویه را لمس کرده و پس از انتخاب حساب مقصد، درخواست تسویه خود را تکمیل کنید.

برداشت‌های تومان برای تمامی حساب‌ها، در قالب انتقال پایا و یک بار در روز خواهد بود. بدیهی است مدت زمان انجام تسویه تومان، بسته به زمان درخواست برداشت، در روزهای شنبه تا چهارشنبه می‌تواند حداکثر تا ۲۴ ساعت و در روزهای پنج شنبه و جمعه حداکثر تا ۴۸ ساعت به طول انجامد.

سفارش گذاری در بازار

برای ثبت سفارش خرید رمزارز، پس از ورود به برنامه، صفحه بازار را انتخاب کرده و از میان بازارهای فعال، بازار مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال برای خرید بیتکوین با تومان، وارد بازار BTC/IRT شوید. با انتخاب گزینه خرید می توانید مقدار مورد نظر و قیمت پیشنهادی خود را جهت خرید وارد کنید. پس از بررسی مجدد اطلاعات وارد شده، دکمه ثبت را بزنید.

برای ثبت سفارش فروش رمزارز، پس از ورود به برنامه، صفحه بازار را انتخاب کرده و از میان بازارهای فعال، بازار مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال برای فروش ترون و دریافت تومان، وارد بازار TRX/IRT شوید. با انتخاب گزینه فروش می توانید مقدار مورد نظر و قیمت پیشنهادی خود را جهت فروش وارد کنید. پس از بررسی مجدد اطلاعات وارد شده، دکمه ثبت را بزنید.

سفارش خرید یا فروش شما پس از ثبت در بازار به دیگر کاربران نمایش داده می شود و در صورتی که قیمت پیشنهادی شما در محدوده مناسب قرار داشته باشد، با سفارشهای دیگر کاربران تطبیق داده شده و معامله بسته می شود.

هنگام ثبت سفارش در بازار، می توانید با فعال کردن گزینه تاریخ انقضا، زمان انقضای سفارش خود را تعیین کنید. با رسیدن به زمان انقضا، سفارش شما در صورتی که کامل نشده باشد بصورت خودکار غیرفعال و از صف سفارشها خارج می شود.

ارسال و دریافت رمزارز

در قسمت ارسال هر رمزارز میتوانید با وارد کردن مقدار رمزارز و آدرس کیف پول مقصد ، ارسال مورد نظر خود را انجام دهید. در هنگام ارسال به شبکه بستر ارسال (استاندارد) و کارمزد تعیین شده و همچنین صحت آدرس کیف پولی  که قصد انتقال به آن را دارید توجه کنید ، زیرا در صورت بروز اشتباه امکان لغو تراکنش وجود ندارد.

در قسمت دریافت هر رمزارز ، آدرس کیف پول شما نوشته شده است.  جهت سهولت و عدم بروز اشتباه شما این قابلیت را دارید که آدرس مورد نظر را کپی و یا بارکد مشاهده شده را اسکن نمایید . حتما در هنگام  ارسال به آدرس کیف پول خود دقت کنید که آدرس کپی شده با آدرسی که در برنامه همراستا مارکت مشاهده میکنید مطابقت داشته باشد. دقت نمایید که برخی توکنها نظیر تتر USDT بر بسترهای متفاوتی پشتیبانی می شود ولازم است که هنگام کپی کردن آدرس در انتخاب شبکه نیز توجه کافی را داشته باشید.

سطح بندی و کارمزدها

برای اطلاع از جزئیات و محدودیت های تراکنشها و سفارشات در همراستا مارکت می توانید به صفحه کارمزدهای همراستا مارکت مراجعه کنید.

در حال حاضر کارمزد انجام معامله در بازار همراستامارکت بطور ثابت برای تمام کاربران %0.2 از مبلغ دریافتی شما است.

پشتیبانی

تیم پشتیبانی همراستا در روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۸ عصر آماده ارائه خدمات به کاربران گرامی می باشد. همچنین کاربران می توانند مشکلات و سوالات خود را همه روزه از طریق تیکت، چت آنلاین و یا ایمیل با کارشناسان ما در میان بگذارند.

شما با مراجعه به بخش سفارشات من در هر بازار می توانید جزئیات و کد پیگیری سفارشهای فعال و غیرفعال خود را مشاهده کنید. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و یا بروز مشکل می توانید کد پیگیری سفارش یا معامله مورد نظر خود را از طریق تیکت برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان بخش پشتیبانی پیگیری لازمه را انجام دهند.

پس از ورود به اپلیکیشن، از نوار پایین صفحه گزینه پشتیبانی را انتخاب کرده و در صفحه بازشده، پس از انتخاب بخش مربوطه و درج عنوان مورد نظر، در قسمت سوم، متن پیام خود را یادداشت کنید. در صورتی که فایلی برای ضمیمه دارید، می توانید با انتخاب گزینه افزودن فایل، تصویر یا فایل مورد نظر خود را که گویای مشکل پیش آمده است را به تیکت خود پیوست کنید. پس از ارسال تیکت، پشتیبانی همراستا پاسخگوی شما خواهد بود.

پس از ورود به بخش پشتیبانی همراستامارکت در قسمت تیکت‌ ها می توانید مکاتبات خود و پشتیبانی همراستا را مشاهده کنید.